Balıkesir Süper Amatör Lig B Grubuna dahil 8.hafta maçında ligde zirve yarışı veren Erdekspor saha ve seyircisi önünde Susuklukspor'u konuk etti.

Her iki takımında kazanma arzusuyla çıktığı maçta Erdekspor adına ileride Hüseyin Alp Bozkurt'un fırsatçılığı, kalede Rıfatcan'ın gününde olması, Susurlukspor adına ileri uç elemanlarının son vuruşlarda başarısız olmarının yanında defansta açık vermeleri Erdekspor'un galip gelmesinde en önemli etkenlerdi.

Karşılaşmanın 33'üncü dakikasında sağ tarafta orta saha ile taç çizgisinin birleştiği noktada topla buluşan Gürkan Er'in sol tarafa doğru gönderdiği uzun topu takip eden Hüseyin Alp Bozkurt defanstaki anlaşmazlıktan da yararlanarak önce topa sahip oldu. Ardından ceza sahasına girerken düzgün bir vuruşla Hayri'nin uzanamayacağı köşeden topu ağlarla buluşturarak takımını öne geçirdi.

İlk yarı Erdekspor'un 1-0 üstünlüğüyle kapandı.

İkinci yarıda da bir Erdekspor, bir Susurlukspor gol için birbirlerini yoklamaya devam etti. Dakikalar 70'i gösterdiğinde günün başarılı ismi Hüseyin Alp Bozkurt bu sefer sağ taraftan gelişen atak sonrası buluştuğu topla ceza sahasına girer girmez Furkan Arslan'ın müdahalesiyle kendini yerde bulunca hakem Gökhan Akal tereddütsüz penaltı noktasını gösterdi. Anıl Meti penaltıyı dışarı atınca Erdekspor mutlak golden oldu.

İlerleyen dakikalarda başka  gol olmayınca mücadele Erdekspor'un 1-0 üstünlüğüyle sona erdi.

Bu galibiyetle birlikte son 6 maçta 5'inci galibiyetini alan Erdekespor ligin 8.hafta karşılaşmaları sonunda en yakın rakibiyle arasındaki puan farkını 2'ye çıkartarak yükselişini sürdürdü.

Saha : Erdek 18 Eylül

Hakemler : Gökhan Akal*** Necmettin Masan*** Nüseyin Bağcı***

Erdekspor : Rıfatcan Gürsoy*** Anıl Meti** Hamdi Sever** İlhami Atşan** Gürkan Er*** Kazım Başak** Işılay Çetin**(A.Berk Mutlu**)  H.Binehan Köklü** Tanju Başak** Mutlu Mertek**(Mustafa Kaçar**) H.Alp Bozkurt***(Emir Çevirim**)

Teknik Sorumlu : Erol Yaver

Susurlukspor : Hayri Canyürek** Furkan Arslan** Aykut Sidat** Ramazan Özen**(Sadi Şahin**) Emircan Çapraz** Yusuf Güleryüz** Samet Büyükyazıcı**(Uğur Yaşar**) Seyfettin Küçük** Altan Sidat** Tolga Çamur** Ercüment Bölükoğlu**(Furkan Öztürk)

Teknik Sorumlu Erol Yaver

Goller : Dk.33 Hüseyin Alp Bozkurt (Erdekspor)

0
0
0
s2sdefault