Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Sekreteri Ertunç İşbay ile birlikte yönetim kurulu üyeleri Raşit Ataş ve Taner Güven Gönen'de faaliyet gösteren kulüplerin başkan ve yöneticilerini tek tek ziyaret ederek, kulüplerin sorunları hakkında görüş alış verişinde bulundular.

Kulüplerin sorunları hakkında yapılan görüş alış verişi neticesinde; Sarıköyspor Başkanı İsmail Uçar, Taha Emlak Firmasının sahibi Alim Yetkin'in destekleriyle Sarıköy'de bulunan futbol sahasının bir çok eksiğini giderdiklerini, yine Sarıköyspor'a ait halı sahanın bakımının yapılarak zemin halısının Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle yeniledikleri belirterek, ASKF'den file, bayrak direği, soyunma odaları ile Sarıköyspor'a ait olan Dr Ali İhsan Soykan tesislerinin bakım onarım ve iç dış badana işlerinin yapılması konusunda yardım talebinde bulundu.

Daha sonra Hasanbeyspor tesislerini ziyaret eden heyet, Hasanbeyspor yönetim kurulu üyesi Sercan Borazan ile yapılan görüşme sonrası sahanın bir proje çerçevesinde düzenlenmesi konusunda fikir birliğine varıldı.

Karşıyakaspor başkanı Hasan Güner'de Gönen'e 2. bir sentetik çim sahanın kazandırılması çabası içerisinde olduklarını, fakat ekonomik boyutunun büyük olması nedeniyle drenajı yapılmış olmasının yanı sıra soyunma odalarının dahi mevcut olmasına rağmen tel örgü ve halısının kulüp imkanları ile gerçekleştirmelerinin mümkün olmadığını belirterek ASKF ile birlikte bir proje geliştirilerek konunun spor bakanlığına iletilmesi konusunda destek beklediklerini söyledi.

Heyet daha sonra; Gönen Belediyespor, Tuzakçıspor, Havutçaspor, Üzümlüspor, Reşadiyespor, Bostancıspor, Tayfunspor yönetici ve başkanları ile de bir araya gelerek görüş alış verişinde bulunduktan sonra ziyaretlerini noktaladılar.

0
0
0
s2sdefault