2019-2020 futbol sezonunda U15, U16, U17 ve U19 yaş kategorilerinde Kulüplerin genç futbolcu gelişim programları dâhilinde, futbolcuların bütünsel gelişimini sağlamak amacıyla kurulan Bölgesel Gelişim Liglerine katılarak kendi kaynakları ile alt yapıdan A takıma oyuncu kazandırma çabası içerisinde olan Bandırmaspor Kulübü, Bandırma'daki amatör takım yönetici ve antrenörleri ile yapılan toplantıda bir araya geldi.

Bandırmaspor'un altyapı geleceğinin masaya yatırıldığı Selvi Halı Saha Tesislerindeki toplantıya Bandırmaspor Teknik Direktörü Serdar Bozkurt, Antrenör Mustafa İzgi, Sportif Direktör Murat Selvi,  Gençlik Gelişim Sorumlusu Ömer Faruk Ahlatlı, Altyapı'dan sorumlu yöneticiler Feray Acemliler,  Fatih İçöz ve Kulüp Müdürü Mehmet İlban  ile birlikte Bandırma'da faaliyet gösteren amatör futbol kulüp yönetici ve antrenörleri katıldı.

FATİH İÇÖZ "ALT YAPIDA NELER YAPABİLİRİZ"
Bandırmaspor alt yapısının, profesyonel takım alt yapılarının mücadele ettiği Bölgesel Gelişim Liglerine U15, U16, U17, U19 kategorilerinde katılılımda büyük pay sahibi olan Fatih İçöz, kulüp antrenör ve yöneticilerine toplantıya katılım sağladıkları için teşekkür ettikten sonra "Arkadaşlarla alt yapıda neler yapabilirizin istişaresini yaparken Serdar Bozkurt hocamızın da bizi bu konudaki desteğiyle kulüplerimizle birlikte böyle bir toplantı düzenlemeye karar verdik. Bu amaç doğrultusunda fikirlerinizi bizlerle paylaşırsanız memnun oluruz" dedi.

ÖMER FARUK AHLATLI "ÇOCUKLARIMIZI BANDIRMA VE TÜRK FUTBOLUNA KAZANDIRALIM"
Daha sonra söz alan Bandırmaspor Gençlik Gelişim Sorumlusu Ömer Faruk Ahlatlı "Geçen sezon Gelişim Liglerine katılarak  büyük bir hayalimizi gerçekleştirdik. Bu yıl U14 yaş kategorisinde de katılacağız. Tabi bu süreçte Karacabey Gençlerbirliği, Gönen Belediyespor, Sanayispor gibi kulüplerimize teşekkür ediyorum. Bu zor süreci onlarla birlikte hep beraber atlattık. Tesis sıkıntılarımız devam etse de Bandırmaspor alt yapısını en iyi yere taşıdığımızı düşünüyorum. Bundan sonra istişarelerimizi daha da arttırırsak, başarımızın da artacağına inanıyorum. Bu amaç doğrultusunda birlik ve beraber olalım. Parlayan, göze batan çocuklarımızı Bandırma ve Türk Futbolu'na kazandıralım" dedi.

SERDAR BOZKURT "BİZLER PROFESYONEL OLARAK BURADA GEÇİCİYİZ"
Bandırmaspor Teknik Direktörü Serdar Bozkurt "Bizler profesyonel olarak burada geçiciyiz. Sizler kalıcısınız. Bizden A takım için başarı bekliyorlar. Doğal olarak biz de tüm bilgi, birikim ve dikkatimizi A takımın başarısı için harcıyoruz. Dolayısıyla alt yapıyla ilgilenemiyoruz" dedi.

Yabancı ve yerli futbolcu maliyetlerinin yüksekliğinin yanı sıra gelecek sezonlarda kademeli olarak alt yapıdan ilk 18'e 1 oyuncu ve sonraki yıllarda yine kademeli olarak altyapıdan yetişen 1 ve 2 oyuncunun ilk 11'de zorunlu olarak yer alacak olması bizi alt yapımızı tekrar gözden geçirmemize itiyor diyen Bozkurt. "Dolayısıyla bu yapılanmanın olması gerekiyor. Her ne kadar imkansızlıklar içinde çalışıyor olsanız da burada da iş yine siz amatör spor kulüplerimize ve spor okullarımıza düşüyor. Ben altyapıya gelsem çalışamam, çünkü o yaşlardaki çocuklarla ilgilenmek ayrı bir özellik, ayrı bir bilgi istiyor. Bu konuda sizlerin görüşleri çok önemli, onun için buradayız. Asbaşkanımız Onur Göçmez de bu toplantıyı yapacağımızı öğrenince çok mutlu oldu. Bandırmaspor olarak zaman içerisinde sizlerin sorunlarınızı çözmeye çalışacağız. Bu çerçevede 14-15 yaşına gelince göze batan, parlayan futbolcuları bulup bize teslim etmek size düşüyor" dedi.

MURAT SELVİ "AMACIMIZ BANDIRMASPOR OLSUN, BANDIRMA'NIN GENÇLERİ OLSUN"
Bandırmaspor Sportif Direktörü Murat Selvi'de yaptığı konuşmasında "Bandırma'nın her yerinde herkes öğrenci çalıştırıyor. Bence burada asıl amaç belirli bir yaş kategorisinde çocukları eğitip Bandırmaspor'a kazandırmak olmalı. Amatör Spor Kulüplerimiz ve Spor Okullarımız 14-15 yaşına gelmiş gelişim gösteren öğrencilerimizi Bandırmaspor'a verip onların Elit Lig'lerde daha fazla maç oynayıp, daha fazla gelişim sağlamaları yönünde hareket etmeleri gerektiğini düşünüyorum. O yüzden bu toplantı birlik beraberlik sağlamak anlamında bir başlangıç oldu. Bunun devamı gelsin, her zaman devam edelim bu şekilde. Amacımız Bandırmaspor olsun, Bandırma'nın gençleri olsun. Yarın bir gün diyelim ki işte şu arkadaşımız profesyonel ligde veya Bandırmaspor'un A takımında alt yapıdan 3-4 tane oyuncumuz oynuyor. Ondan sonra onları parlatıp büyük takımlara satsın." ifadelerini kullandı.

Toplantıyı düzenleyen Bandırmaspor tarafı ile toplantıya katılan kulüp yönetici ve antrenörlerinin kendi görüş ve önerilerinin yanı sıra yaşanan zorlukların aşılması yönünde çözümlerin tartışıldığı hoş sohbet havasında geçen toplantı, en kısa zamanda ikincisinin yapılması dileği ve Bandırmaspor'un altyapıda marka olması temennisiyle sona erdi.

0
0
0
s2sdefault